Hry a stavebnice

Scottie Go!

Desková hra Scottie Go! zpřístupňuje dětem programování bez potřeby mít počítač či nějakého robota. Hra obsahuje puzzle s příkazy a po jejich složení jej vyfotíte vašim mobilním telefonem s aplikací Scottie Go!

 


Chyť lva!

Chyť lva! je desková hra pro děti od 5 let. Upozornil a doporučil jí Vlastimil Menšík. Hra je velmi rychlá a jednoduchá.

Hru si můžete zakoupit na https://mindok.cz/hra/chyt-lva/

Jak se hra hraje a co je jejím cílem najdete na videu níže

 


Monza

Házejte kostkou, posouvejte svůj vůz a vyhrajte. Velmi jednoduchá a zábavná rodinná deskovka, které se může zúčastnit od 2 do 6 hráčů. Jedna hra vám zabere cca 10 minut.

Hru můžete zakoupit na  https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/3682/monza

Na hru upozornil Vlastimil Menšík.


Souboj rytířů

Další hra, která děti naučí trpělivosti, zručnosti a také budou muset nad hrou přemýšlet. Opět jí doporučil Vlastimil Menšík.

Ve hře Souboj rytířů (aka Brandon the Brave) zvítězí hráč, kterému se bude dařit chytře přikládat k sobě dílky krajiny. Tím prokáže, že je schopen plnit úspěšně úkoly krále a stane se tak obdivovaným šampiónem.

Hru můžete zakoupit na https://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/souboj-rytiru-brandon-the-brave

 

 


Algy programuje

Algy programuje - Tvůrčí hra s algoritmy je zábavná kratochvíle pro školáky od 8 let a zároveň i vzdělávací pomůcka do hodin informatiky. Děti podle stanovených pravidel rozvinou své algoritmické, logické a abstraktní myšlení.

Cílem je vytvořit, popsat odůvodnit jednoduchý algoritmus a jeho základní vlastnosti při cestě ze startu do cíle, kde se vyhýbáte překážkám a sbíráte vybrané předměty.

Hru můžete zakoupit na https://eshop.albi.cz/algy-programuje-tvurci-hra-s-algoritmy-kvido